Destek Programları
TÜBİTAK-TEYDEB Sanayi Ar-Ge Destek Programı

TÜBİTAK-TEYDEB Sanayi Ar-Ge Destek Programı

Bu program, firma düzeyinde katma değer yaratan kuruluşların Ar-Ge çalışmalarını teşvik etmek ve Türk sanayisinin Ar-Ge yeteneğinin yükseltilmesine katkıda bulunmak üzere kurulmuştur.

Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB), teknolojinin toplumsal faydaya dönüşme sürecini hızlandırmak amacıyla, ülkemiz özel sektör kuruluşlarının araştırma-teknoloji geliştirme ve yenilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla kurulmuştur. Böylelikle, ülkemiz kuruluşlarının araştırma-teknoloji geliştirme yeteneğinin, yenilikçilik kültürünün ve rekabet gücünün arttırılması hedeflenmektedir. TEYDEB, bahsedilen hedefler doğrultusunda, destek programları tasarlamakta ve yürütmektedir.

Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı, 1995 yılından beri TÜBİTAK ile Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) işbirliği içinde yürütülmektedir. Program, firma düzeyinde katma değer yaratan kuruluşların Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarını teşvik etmek ve bu yolla Türk sanayisinin Ar-Ge yeteneğinin yükseltilmesine katkıda bulunmak üzere oluşturulmuştur.

98/10 sayılı "Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) Yardımına İlişkin Tebliğ" (Tebliğ),  “Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Teknoloji ve Yenilik Destek Programlarına İlişkin Yönetmelik" ve “Sanayi Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı Uygulama Esasları” uygun olarak yürütülen programın amacı, sanayi kuruluşlarının Ar-Ge Projelerine %60’a varan oranlarda hibe şeklinde destek sağlamaktır. 

EKTEKİ DOSYALAR
1) 1501.png

2011-11-24 | Yazdır


Diğer Bağlantılar
 
Mail listesine kaydolmak ve gelişmelerden haberdar olmak için e-mail adresinizi ekleyiniz.
 
E-Prodes'i Canlı Yer İmlerinize ekleyerek tüm yayınlarımıza ulaşabilirsiniz.
 

Site içeriği konusunda uzman kişiler tarafından hazırlanmıştır.
Bu site bağımsız olarak destek programlarına yönlendirme ve doğru program seçimi için hazırlanan ticari bir yazılımdır.
Hiçbir kurumu bağlayıcı niteliği bulunmamaktadır.
Sitede yer alan ve tarafımızdan hazırlanan projeler yalnızca sahiplerinin izni ile paylaşılmaktadır.

Gizlilik Sözleşmesi gereği hiçbir bilgi proje sahibinin izni olmaksızın paylaşılmamaktadır.

 

Soru, görüş ve önerileriniz için info@e-prodes.com.tr adresiyle irtibata geçebilirsiniz.
E-Proje Destek Sistemi. ©2011 - Her hakkı saklıdır. Versiyon: 6.5.6 Güncelleme: 2011-11-24